Atelierul Digital Google - program de training de digital organizat in parteneriat cu UTC-N, 4 decembrie 2017

Societatea Antreprenorială Studențească organizează luni, 4 decembrie 2017, de la ora 12:00, în sala H21, Atelierul Digital Google - program de training de digital.

Atelierul va fi coordonat de Mădălina Stănescu - Digital Marketing Consultant @Google Romania, cu o experiență de peste 10 ani în marketing online, gestionând campaniile de marketing pentru IBM Olanda & Belgia și a Grupului PC Garage.

Cursul are o durată de aproximativ 2 ore și va fi bazat pe un studiu de caz făcut asupra unei companii reale, iar în cadrul acestuia vor fi abordate subiecte precum:
- cum se realizează o strategie pentru Social Media;
- elementele de bază ale unui website și optimizarea lui;
- cum se setează o campanie Google AdWords.

Studenții se pot înregistra pe pagina www.atelieruldigital.com.

Detalii despre eveniment găsiți: https://www.facebook.com/Marketing-Management-FIE-537228103142147/