Competitia Bosch Future Mobility Challenge, 19 mai 2019

Centrul Bosch de Inginerie din Cluj-Napoca lansează cea de-a doua ediție a BOSCH FUTURE MOBILITY CHALLENGE 2019, competiție ce va avea loc în 19 mai 2019, în Cluj-Napoca. Aceasta se adresează tuturor studenților, indiferent de anul de studiu (la nivel de licență sau master), și are ca scop dezvoltarea de algoritmi de condus autonom pentru mașini la scala 1/10, mașini pe care compania le va pune la dispoziția studenților. Pentru a păstra colaborarea și implicarea cadrelor didactice în acest proiect, fiecare echipă de studenți va avea nevoie de un mentor cadru didactic sau de cercetare.

Cazarea pentru evenimentul final va fi asigurată de către Bosch.

Deadline-ul pentru aplicarea la competiție este 2 noiembrie 2018. Documentele necesare se pot găsi scanând codul QR din posterul evenimentului.

Imagini de la prima ediție pot fi vizualizate la următorul link: https://www.youtube.com/watch?v=2TfQHO3_Kas, iar mai multe detalii despre competiția din 2019 se regăsesc în documentele atașate.