Continental Technical Competition - Sibiu Urban Quest, 26-27 aprilie 2018 (12 ian. 2018: deadline inscriere; 28 feb. 2018: deadline trimitere prezentare proiect propus)

Continental Automotive Systems lansează o nouă ediție a competiției CONTINENTAL TECHNICAL COMPETITION - SIBIU URBAN QUEST, care va avea loc în 26 - 27 aprilie 2018 la Sibiu. Cei interesați sunt invitați să se înscrie până în data de 12 ianuarie 2018, printr-o scrisoare de intenție, și să trimită prezentarea proiectului până în 28 februarie 2018.

Competiția se adresează tuturor studenților cu profil tehnic. Aceștia trebuie să creeze, în echipe de maxim 3 studenți, un robot/vehicul autonom capabil să citească coduri QR, să urmeze linia unui traseu și să semnalizeze parcurgerea unor checkpoint-uri, pe o pistă sub formă de machetă ce ilustrează o parte din orașul Sibiu.

Pe lângă competiție, vor fi desfășurate și alte activități interactive. Totodată, costurile de cazare și transport (mijloc în comun) vor fi suportate de companie.

Detalii despre eveniment sunt disponibile și pe pagina de Facebook: https://www.facebook.com/events/741876202672273/

Regulamentul de participare îl regăsiți mai jos: