5 totem-uri digitale in locatiile UTC-N prin sponsorizare Vodafone

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca și Vodafone România au încheiat un contract de sponsorizare pe baza căruia UTC-N beneficiază de o soluție software de tip client/server și cinci totem-uri digitale. Echipamentele au fost instalate în data de 15 septembrie 2017 în următoarele locații:

- strada Memorandumului nr. 28 (Rectoratul UTC-N)

- strada George Barițiu nr. 25 (Facultatea de Construcții)

- strada George Barițiu nr. 26-28 (Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Facultatea de Inginerie Electrică, Facultatea de Automatică și Calculatoare)

- bulevardul Muncii nr. 103-105 (Facultatea de Construcții de Mașini, Facultatea de Mecanică, Facultatea de Ingineria Materialelor și a Mediului)

- strada Observatorului nr. 72-74 (Facultatea de Construcții, Facultatea de Arhitectură și Urbanism)

Dispozitivele afișează un conținut dinamic și interactiv, care poate cuprinde informații legate de activitatea din UTC-N, precum concursuri, evenimente, conferințe, workshop-uri, proiecte etc., dar și servicii și oferte ale Vodafone și ale altor parteneri din mediul economic, destinate studenților și cadrelor didactice ale Universității.