Intalnire UTC-N - Saint Gobain Rigips, discutii pentru o posibila colaborare

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca a găzduit întâlnirea cu reprezentanții companiei Saint Gobain Rigips, care a avut loc vineri, 9 martie 2018.

Din partea Universității au participat dna Claudia Marțiș și dna Cristina Câmpeanu, ca reprezentanți ai Compartimentului pentru Relația cu Mediul Socio-Economic, iar din partea companiei Saint Gobain Rigips au fost prezente dna Adriana Bobos, Manager de Proiect în Resurse Umane și dna Laura Hagău, Human Resources Business Partner.

Întâlnirea a fost prilejul perfect pentru participanți să se cunoască și să descopere posibilele direcții de colaborare. Astfel, s-au conturat câteva puncte de interes pentru companie, pe care Universitatea le pune la dispoziție colaboratorilor săi, precum platforma de recrutare prin intermediul căreia societățile economice au posibilitatea să publice oportunitățile de angajare dedicate studenților sau absolvenților UTC-N, calendarul evenimentelor planificate pentru anul universitar 2017-2018, relevante în relația cu mediul economic sau proiectul Innovation Labs, căruia companiile se pot alătura cu activități de mentorat. De asemenea, compania Saint Gobain Rigips a fost invitată să participe la evenimentul ProInvent, în calitate de participant sau expozant.

Ambele părți prezente la întâlnire au fost deschise către colaborare, care cu siguranță se va concretiza în viitorul apropiat.