Intalnire UTC-N - ambasadori Continental Sibiu, 12 aprilie 2018

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca a găzduit joi, 12 aprilie 2018, întâlnirea cu reprezentanții Continental Sibiu, care a avut dublul scop de a prezenta noua echipă de ambasadori Continental și echipa UTC-N invitată și de a stabili, în linii mari, acțiunile care urmează să fie desfășurate în colaborare.

Echipa de ambasadori Continental Sibiu este dedicată colaborării cu UTC-N și are rolul de a se implica activ în evenimentele organizate de Universitate sau de companie pentru studenți și cadre didactice, de a propune acțiuni noi și de a identifica zone de îmbunătățire în colaborare.

Din echipa de ambasadori Continental Sibiu fac parte:

- Georgiana Brădescu, HR Representative, Employer Branding & Communication

- Vlad Ruxandu, University Ambassador, Technical/Discipline Project Manager

- Cosmin Sideras, University V.I.P Ambassador, Head of Plant Industrial Engineering

- Ovidiu Savencu, University Ambassador, Software Development Engineer

- Cornel Amariei, University Ambassador, Innovation Manager

- Paul Obrodiviciu, University Ambassador, Software Development Engineer

- Robert Sasu Algo, University Ambassador, Engineer R&D Advanced Driver Assistance Systems

- Remus Simion, University Ambassador, Hardware Development Engineer

- Marian Eftimie, University Ambassador, Mechanical Design Engineer

Din partea UTC-N au luat parte la întâlnire dna prorector Daniela Popescu, dl prorector Sergiu Nedevschi, domnii decani Gabriel Oltean și Cristian Dudescu, domnii prodecani Gheorghe Sebestyen, Horațiu Vermeșan, Cornel Ciupan și Călin Rusu, și reprezentanții Compartimentului pentru Relația cu Mediul Socio-Economic, Claudia Marțiș, Cristina Câmpeanu și Flavia Jașcău.