Oportunitate cadre didactice si studenti: O noua editie “FUTURE”, 17 martie 2020

Compania Vertiv a lansat a-3-a ediție a programului "FUTURE", ce va incepe în 17 martie 2020 și se adresează cadrelor didactice și studenților din anul 3 sau master, doctoranzi, asistenți universitari și alte cadre didactice din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca.

Scopul programului  "FUTURE" este să ajute studentul să își descopere pasiunea și să-și dezvolte competențele soft, precum: adaptabilitate, comunicare, organizare, gândire critică, lucrul în echipă sau creativitate. Se lucrează atent cu:

- studenți (10 sesiuni de training în care pregătim studenții pentru primul loc de muncă);

- cadrele didactice aprofundează noi metode de predare și înțeleg cum arată piața muncii direct din interiorul ei  prin 5 sesiuni de training;

- angajați ai companiei VERTIV care susțin această ediție a programului și se implică în sesiunile de training.

Locația programului este la Vertiv,  Strada Emerson, CP 400000, Cluj-Napoca

În zilele noastre, piața muncii din România se confruntă cu o criză în ceea ce privește retenția angajaților, iar pentru a se adapta la aceste schimbări, tânărul de azi trebuie să accepte schimbarea, să știe să comunice eficient, să fie motivat și să aibă acea sclipire în ochi.

• Înscrierile se realizează pe www.madalinahodorog.ro/future, până în 10 martie, iar locurile sunt limitate la 10 cadre didactice și 45 de studenți.

Detalii despre program se regăsesc la:

- FUTURE – Construiește cu pasiune;

- education@madalinahodorog.ro.