Programul Educational Roberto Rocca - burse 2019

S-a deschis perioada de aplicare pentru bursele 2019 în Programul Educațional Roberto Rocca, adresate studenților la master sau doctoranzilor, din domeniile de inginerie selectate.

Beneficiarii programului sunt absolvenții excepționali din Argentina, Brazilia, Columbia, Indonezia, Mexic, România și Uruguay, studenți/viitori studenți la master sau doctoranzi, la o universitate din afara țării lor de origine.

Disciplinele din domeniul ingineriei selectate pentru acordarea burselor sunt: materiale, mecanică, metalurgie, petrol și știința datelor.

Bursele sunt acordate pe o perioadă de 2 ani și pot fi folosite pentru taxe de școlarizare și alte cheltuieli pe perioada școlarizării.

Perioada de aplicare: până pe data de 15 ianuarie 2019

Mai multe detalii sunt disponibile pe pagina programului: http://www.robertorocca.org/en/fellowships.aspx