Universitatea Tehnica a participat la IT Days 2018

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca a fost prezentă în perioada 20-21 noiembrie 2018 la “IT Days 2018 - Building Tomorrow”, eveniment desfășurat la Casa de Cultură a Studenților. Firme din Cluj specializate în domeniul software, dar și în construcții de mașini, electronică sau consultanță în management și business, au participat cu oferta lor profesională, atât pentru studenții din anii terminali, cât și pentru absolvenții de invățământ superior din Cluj-Napoca.

Universitatea Tehnică a fost prezentă și în sesiunile de comunicări de specialitate desfășurate pe durata evenimentului IT Days 2018, prin conferința “Demand Response in Blocks of Buildings” susținută de Prof. dr. ing. Dan Micu, de la Facultatea de Inginerie Electrică.