UTC-N a semnat un contract de sponsorizare cu Vodafone Romania

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca a semnat vineri, 14 iulie 2017, un contract de sponsorizare cu Vodafone România.

Obiectul contractului de sponsorizare îl reprezintă punerea la dispoziția UTC-N a unei soluții software de tip client/server și a cinci totem-uri digitale, care vor fi instalate în diferite locații ale UTC-N: strada Memorandumului nr. 28, strada George Barițiu nr. 25 și 26-28, bulevardul Muncii nr. 103-105 și strada Observatorului nr. 72-74. Vodafone România va asigura de asemenea prestarea serviciior software de implementare, suport și mentenanță a aplicației și echipamentelor.

Totem-urile au încorporată funcția touch, pentru o navigare mai ușoară în aplicație la funcționarea de tip colaborativ și vor reda atât informații despre Universitate (activitate, anunțuri etc.), cât și despre Vodafone România sau alți colaboratori (activitate, servicii, oferte).