Vizita la Porsche a studentilor masteranzi din cadrul programului de studiu Tehnici Avansate in Ingineria Autovehiculelor

Anul universitar 2018-2019 a debutat pentru studenții masterazi bursieri ai programului de studiu Tehnici Avansate în Ingineria Autovehiculelor, cu o vizită în cadrul Porsche Stuttgart, realizată cu sprijinul Porsche Engineering România și al Universității Tehnice din Cluj-Napoca.

Studenții au avut ocazia să viziteze muzeul Porsche, care sărbătorește 70 de ani de la înființarea brand-ului, cu o expoziție complexă care ilustrează istoria automobilelor de serie și a celor de curse.

Linia de asamblare finală a fost atracția majoră din cadrul acestei vizite, studenții putând vedea fluxul complex de producție, de la atelierul de vopsitorie, până la livrarea automobilului în forma solicitată.