Competitia Bosch Future Mobility Challenge, 16 mai 2021

Centrul de Inginerie Bosch din Cluj-Napoca Bosch lansează cea de-a patra ediție a “Bosch Future Mobility Challenge 2020”, competiție ce va avea loc în 16 mai 2021, în Cluj-Napoca. Aceasta se adresează tuturor studenților, indiferent de anul de studiu (la nivel de licență sau master), și are ca scop dezvoltarea de algoritmi de condus autonom pentru mașini la scară 1/10,  mașini pe care compania le va pune la dispoziția studenților. Pentru a păstra colaborarea și implicarea cadrelor didactice în acest proiect, fiecare echipă de studenți va avea nevoie de un mentor cadru didactic sau de cercetare.

Premiul întâi este în valoare de 4500 EUR și echipe din peste 6 țări susțin și motivează studenții cu scopul de a crea mașina care să depășească autonom toate probele.

Deadline-ul pentru aplicare la competiție este 08.11.2020 și se face pe site-ul www.boschfuturemobility.com.