GROHE in colaborare cu UTCN au inaugurat un laborator de ultima generatie

Vineri, 9 iulie, de la ora 10, Facultatea de Inginerie a Instalațiilor din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca a inagurat împreună cu GROHE, cel mai important furnizor mondial de obiecte sanitare, Laboratorul de Tehnică Sanitară.

În cadrul acestui laborator, GROHE creează un mediu de formare pe deplin funcțional, cu echipamente moderne, materiale de instruire și sesiuni de training. Cei care vor parcurge toate modulele și vor finaliza cursul de formare, vor primi o certificare GROHE recunoscută internațional, care le va oferi și un avantaj în viitoarea meserie, fiind complementară atestării oferite de universitate. Chiar și după ce studenții vor finaliza pregătirea GROHE, aceștia vor primi asistență, cu posibilitatea de plasament la un viitor loc de muncă sau chiar un program de internship la unul dintre partenerii GROHE din industrie.