Master Your Digital Future, 25 mai 2022

"Master Your Digital Future” este un proiect prin care studenții facultăților din zona IT&C sunt invitați la un proces de consultare, care să evidențieze viziunea, prioritățile și aspirațiile lor pentru un viitor digitalizat. Studenții vor avea ocazia de a propune modificări ale legislației în vigoare, iar cele mai relevante propuneri vor fi premiate cu internshipuri la companii IT de top din România.

Inițiatorii propunerilor câștigătoare vor fi invitați la Conferința Plenipotențiarilor ITU [https://bucharestpp22.gov.ro/], ce va avea lor în perioada 26 septembrie - 14 octombrie 2022. În cadrul evenimentului, aceștia vor avea oportunitatea de a-și prezenta punctul de vedere cu privire la îmbunătățirea sistemului educațional din România.

Detalii în documentul atașat.