Programul "MARS - IT's time to liftoff your career", organizat de NTT DATA, inscrieri pana in 2 aprilie 2021

NTT DATA organizează programul "MARS - IT's time to liftoff your career" în perioada 6 aprilie - 2 iunie 2021, care este adresat studenților din anul 2 sau 3 (licență sau master) de la facultățile UBB (FSEGA - Informatică Economică - Linia germană, Matematică-Informatică, liniile de studiu germană și engleză), UTCN anul 3 și 4 de la licență și master (Automatică și calculatoare, Electronică aplicată).

Înscrierile în cadrul acestui program se realizează accesând acest formular și sunt deschise până în data de 2 aprilie 2021. Prin completarea formularului, vă înscrieți la întreaga serie de cursuri programate. Link-ul pentru participarea la fiecare curs se va transmite către cei care s-au înscris, în limita locurilor disponibile.

Primul curs va avea loc în data de 6 aprilie 2021, unde va avea loc o discuție despre programul MARS și NTT DATA România, iar în a doua parte, despre ce înseamnă Client Management. Introducerea va fi susținută de către colegele din cadrul companiei, Raluca Banilă și Vasilica Otta, iar partea de Client Management va fi prezentată de către Ștefan Bogdan - Head of Business Line.

Oportunități viitoare:

1. Project Management
  2. Roles in IT Projects
  3. Agile - SCRUM
  4. IP & Product Management
  5. Provocari in implementarea ERP-urilor (Enterprise Resource Planning)
  6. Etapele procesului de recrutare
  7. Antreprenoriat