Proiectul Job Incubator adresat studentilor si profesorilor, lansat de Junior Achievement

Junior Achievement România anunță lansarea proiectului Job Incubator™ pentru studenți și profesori. Proiectul include o serie de experiențe care facilitează tranziția studenților la piața muncii, dar și o serie de cursuri și certificări pentru cadrele didactice din universități.

Toate resursele educaționale sunt gratuite, iar prin intermediul proiectului certificările internaționale disponibile sunt gratuite/subvenționate.

Până la începerea anului universitar, se organizează sesiuni de training pentru profesori.

Sesiunile online vor avea loc după cum urmează:

-    sesiune extinsă: 6-8 septembrie,17:00-19:00 (Microsoft Educator, LinkedIn Learning și Microsoft Learn & Azure)

-    sesiune compactă: 22 septembrie, 13:00-15:00 (Microsoft Educator, LinkedIn Learning și Microsoft Learn & Azure)

Subiectele abordate sunt prezentate pe pagina Job Incubator™ pentru resurse.

Pentru înscrieri puteți utiliza pagina pentru profesori de pe site-ul www.jobincubator.ro, dar și link-ul https://jar.ro/ji-profesori.